Hakkımda

Paylaşımda bulunmaktan hoşlanan bir blogger 🙂

Hayat serüvenine Ekim 1996’da başlamış ailemin dört çocuğundan ilkiyim. 

Küçüklüğümde uzay bilimine aşırı ilgi duyar kendimi bu yönde geliştirmek adına çeşitli belgeseller, filmler izler dururdum. Ne olacaksın diye soranlara ise hep astronot olmak istiyorum derdim 🙂 8. sınıfa kadar bu böyle sürdü. O zamanlar SBS ( Seviye Belirleme Sınavı ) vardı. Sınava girdik çıktık tercihlerimizi yaptık. Gazetecilik bölümünü kazandım. Mülakat,kayıt derken kendimi lise hayatı içinde buldum. Aslında gazetecilik bölümünü öyle çokta gönüllü olarak yazmasamda 9. sınıfı öyle böyle atlattık. 10. sınıfta teknik liseye geçiş yapmaya karar verdim.Okul başlamadan nakil işlemlerimi yaptırıp Sabancı Teknik Lisesi Elektrik-Elektronik Teknolojileri bölümüne geçiş yaptım. Lise hayatım istediğim gibi gayet başarılı geçti. Hocalarım ve arkadaşlarım tarafından sevilen birisiydim. Fakat en büyük hatamı lise son sınıfa geldiğimde fark ettim. Önümde benim için gerçekten önemli bir sınav vardı. Hedeflerime ve ideallerime ulaşmak için bu sınavdan iyi bir başarı elde etmem gerektiğinin farkına ancak lise sonda varabildim. Herkes harıl harıl test çözüp ders çalışıyordu fakat ben lise stajım sebebiyle ve okuldan uzaklaşmanın üzerimde yarattığı psikolojik etkiyide düşünürsek sınava odaklanamadım. Karar verdim o yıl sadece sınavın formatını görmek için girecektim ve öyle oldu. Bir sonraki yıl hazırlık yapmaya karar verdim, dershaneye kayıt yaptırdım.  Sınava TM ( Eşit hazırlık ) alınından girmeye karar kıldım. Hedefimde ise o yıl okumaya karar verdiğim Sosyal Hizmet bölümünü kazanmak vardı. Neden bu bölümü hedeflediğime gelecek olursak. Sosyal hizmet hak temelli bir meslek ve bireylerin, grupların haklarını savunmak, toplum tarafından soyutlanmış izole bireylerin tekrar topluma kazandırılmasını sağlamak, haklarının savunuculuğunu yapmak meşakkatli bir iş olmasına karşın mutluluk verici olduğunu düşündüm.(Tabi sosyal hizmeti sadece bu alanla kısıtlamamak lazım ) Tercih döneminde Sosyal Hizmet bölümünü yazarak İstanbul Medipol Üniversitesi Sosyal Hizmet bölümüne yerleştim. Şuan gerek üniversitemden olsun gerekse arkadaşlarımdan çok memnunum. Aynı zamandan kafamdaki o özel üniversite yargısını da kırmış oldum.

#Ekleme 2017 Ocak-Şubat ayları#

Birinci sınıfı iyi bir genel not ortalaması ile bitirdim. Yazın genel not ortalamamı kullanarak kurum içi psikoloji bölümüne yatay geçiş yaptım. Sonradan baktım ki psikoloji büyük ölçüde birey odaklı, Sosyal Hizmet ise toplumun tüm grupları ile çalışmaya yönelik dinamik bir meslek ve bilim dalı. Tabi bu ileriye doğru bana daha cazip gelmeye başladı ve Ek-1 ile Psikolojiden ayrılarak eski bölümüm olan  Sosyal Hizmet bölümüne dönüş yaptım.

#Ekleme 22.10.2017#

İkinci sınıfta bitti ve şuan üçüncü sınıfa başlamış bulunmaktayım. Ve yine ikinci sınıfı dörtlük not sistemi üzerinden geçen seneki notum ile birebir aynı şekilde kapattım. Terazi burcu olarak bu sene yine yerimde durmadım ve Ergoterapi bölümü ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik  bölümlerine çift anadal başvurusu yaptım. İlk olarak Ergoterapi açıkladı ve ikinci asildim. Kaydımı yaptırdım. Eğitim Fakültsinde bölümler arası protokolde bir problem olduğu için sonuçlar okul açıldıktan dört beş gün  sonra açıklandı orada da asil olarak kazanmıştım. Sonrasında PDR bölümünün Sosyal Hizmet bölümüne daha yakın bir bölüm olduğu düşüncesi ile kaydımı Sağlık Bilimleri Fakültesi Ergoterapi bölümünden Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümüne aldırdım. Şuan gayet güzel gidiyor ders seçimimi tamamladım. Sosyal Hizmetten 34 PDR’den 21 AKTS ders aldım.

#Ekleme 22.06.2018#

Sosyal hizmette üçüncü yılımı da hayırlısıyla atlatmış bulunmaktayım. İkinci dönem Sosyal Hizmetten 30 AKTS – PDR’den 30 AKTS ders alarak 60 AKTS’lik ders yükü ile birazcık yoğun olan eğitim öğretim dönemini sorunsuz bir şekilde atlatmış bulunmaktayım. Ana dalınız ile çift anadal yaptığınız bölümün çok fazla ortak dersinin olmaması sizi biraz zorlayabiliyor ancak derslere katılım sağlayacak vakti yaratabiliyor ve düzenli bir şekilde derslerinize devam edebiliyorsanız bu durum öyle büyük sorunlar yaratmıyor. Eğer benim gibi teknik bir liseden mezun, vakti zamanında sürekli ayakta uygulamalar yapmış birisi iseniz saatlerce sırada oturmak sizi sıkabilir ve hatta zaman zaman dersten koptuğunuzu dahi hissedebilirsiniz. Bunun haricinde sevdiğiniz bir alanda çift andal yapıyorsanız çok büyük sıkıntılar yaşamayacaksınız.

Aynı zamanda genellikle doğa güzellikleri olmak üzere amatörce fotoğraf çekmekten, blog yazmak, blog yazıları okumak ve teknoloji ile ilgilenmekten hoşlanırım.

  • Öğrenmenin sonu yok görüşü hayat prensibimdir.
  • Her konuda bir parça bilgim olsun isterim. Uzmanlık benim işim değil…

Ve ayrıca ” Ülkeler ve uluslar hakkında herhangi bir önyargım yok. Her yerde iyi ve kötü insanlar var…”


Stajyer olduğum kurumlar;

2017-2018 Eylül-Ocak ayları aralığı: Tuzla Devlet Hastanesi Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi (Sosyal Hizmet)

2018 Şubat-Haziran ayları aralığı: Kadıköy Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (Sosyal Hizmet)

2018 Eylül – 2019 Haziran: Buket Yaşlı Bakım Merkezi (Sosyal Hizmet)

2019 Eylül – 2020 Ocak: Şehit Şükrü Bayrakçı İlkokulu (Psikolojik Danışman)

İş deneyimleri;

2021 Temmuz – 2022 Temmuz: Hava Kuvvetleri Komutanlığı (Yedek Subay)

2022 Eylül – (Devam ediyor): Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı


Deneyimler;

Web deneyimleri; WordPress, Blogger, Youtube

Yazılım deneyimleri; Dreamweaver, Sony Vegas Pro, Adobe After Affect, Adobe Photoshop CS 4 / CS 6, Microsoft Office ( Word, Exel, Publisher, Powerpoint), IBM SPSS 24 – 25

Alan deneyimleri; Elektrik Elektronik Teknolojileri Alanı (Endüstriyel Bakım ve Onarım), Sosyal Hizmetler


Gönüllü çalışmalar;

  • Bireysel eğitim danışmanlığı.

 

Sevdiğim Sözler;

  • Şuna inanmak gerekir ki, dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir. Mustafa Kemal Atatürk
  • ”Şiddet cahillik göstergesinin en üst sınırıdır” Anonim
  • “Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diri gibidir. Hz. Muhammed  (sav.)
  • “Bir baba, çocuğuna güzel terbiyeden daha iyi bir miras bırakamaz.”  Hz. Muhammed  (sav.)
  • En önemli şeyler en zor söylenir, çünkü kelimeler anlamını eksiltir.  Stephen Hawking
  • “Hayatta yapılacak o kadar çok hata var ki; aynı hatayı yapmakta ısrar etmenin anlamı yok.”  Jean Paul Sartre
  • En değerli kişiler alçakgönüllü olanlardır. Albert Einstein