Diğer

Titan saadet zinciri nedir?

 

Merhabalar bu yazımda sizlere titan saadet zinciri nedir bundan bahsetmek istiyorum. Öncelikle titan saadet zinciri Türk Ceza Kanununca yasal değildir. Ve fark edildiği anda hakkınızda yasal işlem başlatılarak nitelikli dolandırıcılık suçu ile hapsi boylarsınız.

Ev arkadaşımla internet üzerinden para kazanmanın yollarını tartışırken. Titan saadet zincirini keşfettik ve bu sistem ile kısa sürede milyonlarca lira kazanın mümkün olduğunu öğrendik. Sistemi inceledim ve size sistemin çalışma mantığından anlaşılır bir şekilde bahsetmek istiyorum.

 

Titan saadet zinciri çalışma mantığı nedir?

Yukarıdaki görselde bir piramit şekli görüyoruz. Enes bizim sisteme olan ilk üyemiz. Biz Enes’e dedik kardeşim bizim böyle böyle bir sistemimiz var. Sen bu sisteme 10TL vererek kayıt oluyorsun biz sana sen hiç bir şey yapmadan 10 TL veriyoruz. Hesabında 10TL bakiyen oluyor. Yani kayıt olduğu parayı onun bakiyesine aktarıyoruz. Sen bize +4 üye getir. Hesabındaki 10 TL’ye +10TL daha ekleyelim. 20TL bakiyen olsun ve sen bunu çek. Enes’e cazip geliyor Enes arkadaşlarından Ali, Selim ve Fıratı (Her biri kayıt için tekrar 10TL veriyor.) sisteme üye yapıyor.

Şimdi ne oldu?

Sistem’de Enese verdiğimiz 10 Lira vardı ve Ali(10TL), Selim(10TL), Fırat(10TL). Totalde sistemde 40 TL para oluyor. Ancak bu bizim Enes’in bakiyesine +10 lira daha ekleyebilmemiz ve ödemesini alabilmesi için +1 üye daha getirmesi gerekiyor. Ancak Enes uğraşmak istemiyor ve +1 üye daha getirmiyor. Yani bu 40TL Enes bir üye daha getirene kadar kasada. +1 üye getirirse ve 20TL’sini çekmek isterse kasadan 20TL azalacak.

Ali ve Fırat’ta Enes’ten etkilenerek sisteme üye çekmekten vazgeçiyor. Ancak Selim ısrarcı bir şekilde sisteme 4 arkadaşını daha üye yapıyor. Sistemde 40TL vardı. Üye yaptığı 4 kişi ile birlikte sistemde totalde 80TL birikiyor ve Selime +10 TL eklenerek hesap bakiyesi 20TL oluyor. Selim bu 20TL’yi çekme hakkına sahip. Eğer çekerse kasada 60 TL para kalacak.  Ancak biz Selime diyoruz paranı çekme sistemde kalsın. Alt üyelerin yeni üye davet ettikçe her yeni üyenin ödediği ücretten sana %3 komisyon verelim. Selim parasını çekmiyor ve sistem kasasında 80TL para kalıyor.

Şimdi ise Selimin alt üyelerine bakalım.

Selimin alt üyelerinden Melih bir üye kazandırmış. Yani Melihin üye olurken ödediği 10TL’yi Melihin hesabına ekleyeceğiz ama kasamızdaki 80TL’den Melihin üye olurken ödediği 10TL’nin %3’ü kadarını (0,30 TL)Selimin hesabına ekleyeceğiz. Fatih 4 kişi davet etmiş. Yine buradan Selime 1,2 TL ekliyoruz.

Fatih Selimin alt üyesi olduğu gibi Fatihin getirdiği üyelerde Selimin alt üyeleri oluyor ancak alt üyesinin üyelerinden %3lük bir komisyon değilde %2,3’lük bir komisyon gelecek. Yani Fatihin alt üyeleri olan Berk, Ahmet, Buğra ve Halil’in üye olurken ödedikleri paranın %3lük oranı kadar Fatihe %2,3’lük oranı kadar Selime ekleme yapılacak. Bu piramit böylece devam edecek.

Tabi bu süreçte Enes’in de parası oranlar düşerek artacak. Enes’in davet ettiği üyelerin alt üyelerinin alt üyelerinin alt üyeleri… Her üye getirdiklerinde her alt üyenin alt üyesinde oranlar düşerek Enes’in hesabında bir miktar para artışı olacaktır. Yani bu piramit büyüdükçe Enes +1 üye daha getirmese dahi alt üyelerinin alt üyeleri arttıkça hesap bakiyesi 20TL’ye ulaştığı taktirde 20TL’sini çekme hakkına sahip olacaktır.

Tablodaki kırmızı üyeler yeni üye getirmediği sürece onların parasında herhangi bir artış olmayacak ve para sistem havuzunda kalacaktır.

Sistemi en basit şekilde size anlatmaya çalıştım. Bu sistemde yüzlerce/binlerce üye olduğunu düşünürseniz sistem havuzunda birikecek olan paranın milyonları bulacağını tahmin edebilirsiniz. Ancak piramit sistemi TCK’da dolandırıcılık suçu olarak değerlendirilmektedir. Ve bu sistemi kuran kişiler elbet bir gün elindeki milyonlarca lira vurgun ile kaçıp gidecektir.

Zaten böyle bir sistemi yapabilmek için sağlam bir kodlama becerisine sahip olmanız ve sağlam oran bilginiz olması gerekli. Tüm bunlar mevcut ise böyle bir sistem kurabilirsiniz ancak çok kısa bir sürede enselenip hapsi boylarsınız. Ben sadece merak edenler için sistem hakkında bilgi vermek istedim. Sistem böyle çalışır. Siz sadece akımı başlatırsınız para akmaya başlar ancak dolandırıcılıktan başka bir şey değildir. Ortada ne bir ürün satışı var nede bir ticaret. Tekrar söylüyorum. Böyle sistemlere kanmayın. Daha fazla kazanayım derken elinizdeki 3-5 liradan da mahrum kalırsınız.

Hepinize bol, helal kazançlar.

Yazar hakkında

Mehmet Enes YALÇIN

Selamlar ben Enes. Eğitim ve sosyal hizmetler alanındaki gelişmeleri takip etmeye ve gelişmeleri sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.
*Medipol Üniversitesi SBF- Sosyal Hizmet
*Medipol Üniversitesi EF - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

e-posta: [email protected]

Bu konuya yorum yaz

M.E.Y Tüm hakları saklıdır...
sayaç