Diğer

Adalar ve sahiller ülkesi Filipinler

Filipinler çok sayıda mega kente , yirminin üzerinde aktif volkana ve birbirinden güzel UNESCO mirasına ev sahipliği yapan doğal güzellikleriyle, güler yüzlü insanlarıyla bilinen Asya’nın kıyısının fantastik bir ülkesi. 7.000 üzerinde adasıyla dünyanın en uzun kıyı şeridine sahip ülkesi olan Filipinlerin sahil ve adalarının güzelliklerini tahmin etmek çok zor olmasa gerek.

 

En güzel adaları;

El Nido, Palawan Adası, Bohol, Panglao, Mindoro

  1. El Nido

2. Palawan Adası

3. Bohol

4. Panglao

5. Mindoro

Filipinler Türk vatandaşlarının 30 gün boyunca vizesiz konaklayabilecekleri Asya ülkelerinden birisidir. Sadece pasaportunuzla Filipinlerde 30 gün boyunca konaklayabilmeniz mümkündür.

Filipinlere nasıl gidilir?

Türk Hava Yolları ülkemizden Filipinlere direk uçuşlar düzenlemektedir. Filipinler başkenti Manila’ya Türk Hava Yolları uçağını kullanarak 11 saat süren yolculuk sonucunda ulaşabilmeniz mümkündür.

Filipinler harita üzerinde nerededir?

Filipinlere uçuş maliyeti nedir?

2018 yılı itibariyle Türk Hava Yolları uçaklarıyla direkt olarak İstanbul – Manila arası gidiş dönüş 3500-4000 lira arasındadır. Uçak biletlerinin döviz endeksli olması sebebiyle uçak fiyatları dövize bağlı olarak sürekli değişiklik göstermektedir. Bilet fiyatlarını dolar bazında inceleyecek olursak 1000$ civarlarında olduğunu söylemek mümkündür.

Filipinler telefon kodu nedir?

Ülke +63 telefon kodu ile hat iletişimini sağlamaktadır.

Ülke Mutfağı / Ne Yenir Ne İçilir

Ülke mutfağının temelini pirinç, balık ve kabuklu deniz ürünleri oluşturur. Malezya, Endonezya, Çin ve Hint mutfaklarından etkilenmişlerdir. Pişirme esnasında muz yaprakları ve bambuyu kullanırlar. Kari-kari ve Adobo ulusal yemekleri arasındadır.

İklim / Hava Durumu

Tropikal deniz iklimi hüküm sürmektedir. Ülkede üç mevsim yaşanmaktadır. Mart-Mayıs arası sıcak ve kurak, Haziran-Kasım arası yağmurlu, Aralık-Şubat arası ise kuru ve soğuktur.

Ne Zaman Gidilir

Sıcak bir dönem olan Ocak-Mayıs ayları arası gidilebilir. Daha serin hava sevenler için uygun zaman Kasım-Şubat ayları arasıdır.

En Çok Ziyaret Alan Şehirleri

Manila, Baguio, Cagayan de Ora, Davao, PuertoPrincesa, Noilo, Makati, Boracay, Cebu, Tagaytay

 

 

Yazar hakkında

Mehmet Enes YALÇIN

Selamlar ben Enes. Eğitim alanındaki gelişmeleri takip etmeye ve gelişmeleri sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.
*Medipol Üniversitesi SBF- Sosyal Hizmet
*Medipol Üniversitesi EF - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik
Acil iletişim için instagram adresim,
instagram: @enes_yalcn
e-posta: iletisim@enesyalcin.com
Enes Yalçın kimdir? @hakkımda

Bu konuya yorum yaz