Dizi

13 Reasons Why 1. Sezon Tüm Bölümleri İndir

Bu sayfa 13 Reasons Why için özel olarak oluşturulmuştur.Genç yaşta intihar eden Hannah intihar sebebini ve intiharına sebep olan kişileri 13 kasette anlatıyor. Hayatta iken her şey güzel olan ancak bir fotoğrafla hayatı altüst olan Hannah, yaşadığı olayların etkisiyle artık yaşamak için bir sebebinin kalmadığını düşünüyor. “Her insan güçlü kalamaz” ilkesini sonuna kadar hak eden genç kızın ölüm hikayesinde her karakter mevzunun içine giriyor ve hepsinin en büyük ortak noktası genç bir kızın ölümünde rol almış olmaları. O kadar şey yaşamışken, onun için bir iltifat dahi önemliyken onu elinden alanlar, o bu durumda arkadaşı bile yokken onu bırakıp gidenler, onunla dalga geçenler, aldatanlar… Hepsi onu ölüme bir adım daha yaklaştırıyor. Dizi önce karakterlerin potansiyellerini tanıtıp sizi olayın içine bırakıyor. Böylelikle Hannah’yı anlayabilmek, onunla bağ kurabilmek daha kolay oluyor. Ama Hannah için Clay farklıydı…

1. Sezon. Clay, Hannah’nın onun için bıraktığı kaseti dinlerken bir alıntı;

Hannah: Sana hiç söylemedim Clay ama hep seni taktir ettim. Olduğun gibisin ve kimseyi umursamıyorsun. Öyle değilmiş gibi davransam da ben hep başkalarının hakkımda ne düşündüklerini önemsedim. Bu bir kız-erkek farkı mı? Yoksa Hannah-Clay farkı mı?

Clay dizinin ana çocuğu. Başlarda Clay’in sessiz kalmasına bir anlam veremiyorsunuz. Sonra, Hannah’nın ölümünün ardından buna sebep olan herkesin cezasını çekmesi için elinden geleni yapan Clay, bunun için sesini yükselten tek karakter. Sanrım böylelikle dizi hakkında kafanızda bir şablon oluşmuştur. Fazla uzatmadan dizinin linkini veriyorum. Bu linkten dizinin tüm bölümlerini HD olarak izleyebilir ya da indirebilirsiniz.

Dizi siteden kaldırılmıştır… Netfilix’ten bir ay ücretsiz deneme üyelik alarak diziyi izleyebilirsiniz…

Ayrıca onların hikayesi daha bitmedi Netflix yayınladığı bu video ile 2. sezonun geleceğini duyurdu.

Yazar hakkında

Mehmet Enes YALÇIN

Selamlar ben Enes. Eğitim alanındaki gelişmeleri takip etmeye ve gelişmeleri sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.
*Medipol Üniversitesi SBF- Sosyal Hizmet
*Medipol Üniversitesi EF - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik
Acil iletişim için instagram adresim,
instagram: @enes_yalcn
e-posta: iletisim@enesyalcin.com
Enes Yalçın kimdir? @hakkımda

Bu konuya yazılmış yorumlar

Bu konuya yorum yaz