Program Uncategorized

IBM SPSS 24 Programı İndir – Görsel Kurulum Desteği

Bu yazıda sizlere özellikle sosyal bilimler alanında daha yaygın bir şekilde kullanılan ve çalışmalarınızda istatistiksel analizler yaparken mutlaka kullanmanız gerekecek SPSS programını paylaşıyorum. Kurulum işlemlerini aşama aşama görsel destekli olarak takip edebilirsiniz.

  • İlk olarak aşağıdaki linklerden kendi bilgisayarınızın işletim sistemine uygun olan programı indirim. İşletim sisteminize uygun olan kurulum dosyasını indirmeniz gereklidir. Hangi kurlum dosyası sistemim ile uyumlu? Bunu öğrenmek için masa üzerindeki “Bilgisayar” dosyasına giriyoruz.

 

  • Sonra dosya içerisinde boş bir alanda sağ tıklayıp “Özellikler” diyoruz.

  • Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak buradan işletim sisteminin kaç bit olduğunu görebiliriz. Sisteminiz kaç bit ise alttaki linklerden sisteminize uygun olan kurulum dosyasını indirin.

 

Kurulum Dosyası

Kurulum dosyası için ibmspssindir@gmail.com adresine mail atınız. Full sürüm dosyaları maksimum 1 dakika içerisinde size iletilecektir.

Rar Şifresi: enesyalcin.com

YENİ: Yukarıdaki mail adresinden SPSS 24’ü talep edebilirsiniz. Dilerseniz SPSS’in yeni sürümü olan SPSS 25’i indirmek için buraya tıklayın.

  • Dosyayı indirdikten sonra ilk olarak indirdiğiniz dosyayı açın. 64 ve 32 bit için dosya içeriği şu şekildedir.

  • Dosyayı açtıktan sonra kurulum işlemimize başlayalım. “SPSS_Statistics_24_win64” ya da “SPSS_Statistics_24_win32” kurulum dosyalarından hangini indirmiş iseniz ona tıklayarak kurulumu başlatıyorsunuz.
  • Kurulum yaparken aşağıdaki görselleri aşama aşama takip edin.

  • Bu işlemler bittikten sonra programı hemen açmıyoruz. Son işlem olarak “Crack” yapmamız gerekli. Crack dosyasının içinde aşağıdaki görselde görülen iki dosya yer almaktadır.

  • Son olarak,

64 Bit kurulum için: C:\Program Files\IBM\SPSS\Statistics\24 yolu ile

32 Bit kurulum için: C:\Program Files (x86)\IBM\SPSS\Statistics\24 yolu ile programın kurulu olduğu dosya konumunu açalım.

Crack dosyası içerisinde yer alan “lservrc” dosyasını kopyalayıp, yukarıda yazılan konumlardan size uygun olan (sizin sürümünüze göre ikisinden biri mevcut olmalı) konuma sağ tık yaparak yapıştırıp, onaylayalım.

  • Programın kısa yoluna tıklayarak Spss programını açalım.

Gördüğünüz gibi program sorunsuz bir şekilde çalışıyor… Kolay gelsin 🙂

NOT: Program kurulumu tamamlandığında tam sürüm olmadığına ve kısa bir zaman sonra programın lisansının biteceğine dair bir uyarı alan okuyucularımız o uyarı dikkate almayabilirler. Mevcut kurulumla uzun zamandır sorunsuz kullanan okuyucularımın olduğunu ve bu nedenle işlevsel açıdan herhangi bir sorun oluşturmayacağını belirtelim.

Yazar hakkında

Enes Yalçın

Selamlar ben Enes. Eğitim alanındaki gelişmeleri takip etmeye ve gelişmeleri sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.
*Medipol Üniversitesi SBF- Sosyal Hizmet
*Medipol Üniversitesi EF - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik
Acil iletişim için instagram adresim,
instagram: @enes_yalcn
e-posta: iletisim@enesyalcin.com
Enes Yalçın kimdir? @hakkımda

Bu konuya yazılmış yorumlar

Bu konuya yorum yaz