Hakkımda

Paylaşımda bulunmaktan hoşlanan bir blogger 🙂

Hayat serüvenine Ekim 1996’da başlamış ailemin dört çocuğundan ilkiyim. 

Küçüklüğümde uzay bilimine aşırı ilgi duyar kendimi bu yönde geliştirmek adına çeşitli belgeseller, filmler izler dururdum. Ne olacaksın diye soranlara ise hep astronot olmak istiyorum derdim 🙂 8. sınıfa kadar bu böyle sürdü. O zamanlar SBS ( Seviye Belirleme Sınavı ) vardı. Sınava girdik çıktık tercihlerimizi yaptık. Gazetecilik bölümünü kazandım. Mülakat,kayıt derken kendimi lise hayatı içinde buldum. Aslında gazetecilik bölümünü öyle çokta gönüllü olarak yazmasamda 9. sınıfı öyle böyle atlattık. 10. sınıfta teknik liseye geçiş yapmaya karar verdim.Okul başlamadan nakil işlemlerimi yaptırıp Sabancı Teknik Lisesi Elektrik-Elektronik Teknolojileri bölümüne geçiş yaptım. Lise hayatım istediğim gibi gayet başarılı geçti. Hocalarım ve arkadaşlarım tarafından sevilen birisiydim. Fakat en büyük hatamı lise son sınıfa geldiğimde fark ettim. Önümde benim için gerçekten önemli bir sınav vardı. Hedeflerime ve ideallerime ulaşmak için bu sınavdan iyi bir başarı elde etmem gerektiğinin farkına ancak lise sonda varabildim. Herkes harıl harıl test çözüp ders çalışıyordu fakat ben lise stajım sebebiyle ve okuldan uzaklaşmanın üzerimde yarattığı psikolojik etkiyide düşünürsek sınava odaklanamadım. Karar verdim o yıl sadece sınavın formatını görmek için girecektim ve öyle oldu. Bir sonraki yıl hazırlık yapmaya karar verdim, dershaneye kayıt yaptırdım.  Sınava TM ( Eşit hazırlık ) alınından girmeye karar kıldım. Hedefimde ise o yıl okumaya karar verdiğim Sosyal Hizmet bölümünü kazanmak vardı. Neden bu bölümü hedeflediğime gelecek olursak. Sosyal hizmet hak temelli bir meslek ve bireylerin, grupların haklarını savunmak, toplum tarafından soyutlanmış izole bireylerin tekrar topluma kazandırılmasını sağlamak, haklarının savunuculuğunu yapmak meşakkatli bir iş olmasına karşın mutluluk verici olduğunu düşündüm.(Tabi sosyal hizmeti sadece bu alanla kısıtlamamak lazım ) Tercih döneminde Sosyal Hizmet bölümünü yazarak İstanbul Medipol Üniversitesi Sosyal Hizmet bölümüne yerleştim. Şuan gerek üniversitemden olsun gerekse arkadaşlarımdan çok memnunum. Aynı zamandan kafamdaki o özel üniversite yargısını da kırmış oldum.

#Ekleme 2017 Ocak-Şubat ayları#

Birinci sınıfı iyi bir genel not ortalaması ile bitirdim. Yazın genel not ortalamamı kullanarak kurum içi psikoloji bölümüne yatay geçiş yaptım. Sonradan baktım ki psikoloji büyük ölçüde birey odaklı, Sosyal Hizmet ise toplumun tüm grupları ile çalışmaya yönelik dinamik bir meslek ve bilim dalı. Tabi bu ileriye doğru bana daha cazip gelmeye başladı ve Ek-1 ile Psikolojiden ayrılarak eski bölümüm olan  Sosyal Hizmet bölümüne dönüş yaptım.

#Ekleme 22.10.2017#

İkinci sınıfta bitti ve şuan üçüncü sınıfa başlamış bulunmaktayım. Ve yine ikinci sınıfı dörtlük not sistemi üzerinden geçen seneki notum ile birebir aynı şekilde kapattım. Terazi burcu olarak bu sene yine yerimde durmadım ve Ergoterapi bölümü ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik  bölümlerine çift anadal başvurusu yaptım. İlk olarak Ergoterapi açıkladı ve ikinci asildim. Kaydımı yaptırdım. Eğitim Fakültsinde bir problem olduğu için sonuçlar okul açıldıktan dört beş gün  sonra açıklandı orada da asil olarak kazanmıştım. Sonrasında PDR bölümü Sosyal Hizmet bölümüne daha yakın bir bölüm olduğu için kaydımı Sağlık Bilimleri Fakültesi Ergoterapi bölümünden Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümüne aldırdım. Şuan gayet güzel gidiyor ders seçimimi tamamladım. Sosyal Hizmetten 34 PDR’den 21 AKTS ders aldım.

Aynı zamanda genellikle doğa güzellikleri olmak üzere amatörce fotoğraf çekmekten, blog yazmak, blog yazıları okumak ve teknoloji ile ilgilenmekten hoşlanırım.

  • Öğrenmenin sonu yok görüşü hayat prensibimdir.
  • Her konuda bir parça bilgim olsun isterim. Uzmanlık benim işim değil…

Ve ayrıca ” Ülkeler ve uluslar hakkında herhangi bir ön yargım yok. Her yerde iyi ve kötü insanlar var…”